Skip to main content
Aukščiausios klasės MAN Truck & Bus Lion S kategorijos TGX ir TGE modeliai sužavėjo net iš 48 ekspertų sudarytą 2022 m. Red Dot dizaino apdovanojimų vertinimo komisiją: išskirtinėmis ir jau vairuotojų pamėgtomis savybėmis pasižymintis tolimųjų reisų sunkvežimis ir lengvasis pristatymo ir paskirstymo paslaugoms skirtas furgonas nurungė iš maždaug 60 šalių pristatytus konkurentus „Komercinių transporto priemonių“ kategorijoje. Oficiali apdovanojimų ceremonija vyko birželio 20 d. Esene.
•       2022 m. Red Dot dizaino apdovanojimuose įvertinimo sulaukė ištobulinta ir į vairuotoją orientuota ypatinga MAN Lion S ex works įrangos linija, skirta sunkvežimiams ir furgonams.
•       Red Dot apdovanojimų vertinimo komisiją sužavėjo nepriekaištingai derantys stiliaus elementai ir anglies koncepcija Lion S modelių interjere ir eksterjere.

•       2020-aisiais pasirodžiusio TGX Lion S pelnytas Red Dot 2022 m. apdovanojimas – tai dar vienas prestižinis naujosios MAN Truck Generation kartos gaminių laimėjimas, papildantis IF dizaino apdovanojimuose, Vokietijos dizaino apdovanojimuose pelnytų aukščiausių įvertinimų bei Tarptautinio metų sunkvežimio titulo kolekciją.

Reikšmingas įvertinimas

Individual Lion S modelių pelnytas įvertinimas Red Dot dizaino apdovanojimuose itin reikšmingas tiek MAN Individual ex-works produktų grupei, tiek gausėjančiai Lion S gaminių šeimai. Vertinant komercines transporto priemones, svarbu atsižvelgti ne tik į jų efektyvumą, bet ir į pojūčius. Logistikoje itin svarbi aistra darbui, ypač tiems, kam kelyje tenka praleisti kiekvieną dieną – vairuotojams. Trokštame, kad mūsų sunkvežimiai teiktų jiems pasididžiavimo ir išskirtinumo jausmą. Šiuo aspektu MAN gali pasiūlyti išskirtinius Lion S modelius“, teigė MAN Truck & Bus valdybos narys, atsakingas už pardavimus ir klientų aptarnavimo sprendimus Fridrichas Baumanas (Friedrich Baumann).
„Šiais konkursiniais metais mane ypatingai nustebino kūrybiškumas, kuriuo spinduliuoja nugalėtojų titulą pelnę produktai. Įspūdinga ir pagirtina tai, kad transporto priemonių kūrėjams vis dar pavyksta nustebinti vertintojus tiek savo forma, tiek funkcionalumu. Be to šių produktų kokybė nenusileidžia juose integruotai inovacijų gausai, tad 2022 m. Red Dot apdovanojimą produktų dizaino kategorijoje jie laimėjo pelnytai“, teigė Red Dot apdovanojimų įkūrėjas ir generalinis direktorius profesorius dr. Peteris Zekas (Peter Zec), negailėdamas pagyrų sėkmingai komercinių automobilių kategorijoje pasirodžiusiems apdovanojimų dalyviams, taip pat ir MAN Lion S modeliams.
Įstabiu dizainu, aukščiausios kokybės medžiagomis ir rafinuotais stiliaus elementais akį traukiantys Lion S klasės TGX tolimųjų reisų sunkvežimis ir TGE furgonas – aukščiausios klasės modeliai savo kategorijose. „Komercinėse transporto priemonėse nepaprastai svarbu tinkamai parinkti spalvas ir medžiagas, kad jos būtų patrauklios naudotojui. Dėl šios priežasties nuo pat pirmųjų New Truck Generation naujosios kartos sunkvežimių kūrimo etapų atsižvelgėme į vairuotojų ir įmonių savininkų atsiliepimus ir praktinius patarimus. Mums visiems svarbu, kad vairuotojai savo darbo vietoje galėtų jaustis patogiai ir didžiuotis savo darbu. Kuriant Lion S modelius, mums pavyko įgyvendinti šį siekį“, teigia Karolina Šiut (Carolin Schütt), MAN Truck & Bus dizaino padalinyje atsakinga už išskirtinių transporto priemonių spalvų ir medžiagų dizainą.
Sėkmingą transporto priemonių išorės dizainą pabrėžia anglies elementai ant bamperių ir veidrodėlių bei raudoni akcentai, derantys su piano black juodos spalvos radiatoriaus zona. Ryškių dizaino elementų gausu ir viduje: transporto priemonės interjerą akcentuoja raudonos dekoratyvinės siūlės ant odinio vairo, raudoni saugos diržai, Alcantara odos sėdynės su raudonomis diamond siūlėmis ir derančiais ranktūriais bei durų intarpai. Galvos atlošai dekoruoti raudonu siuvinėtu liūtu.
Kruopščiai apgalvotas ir praktiškas transporto priemonių vidaus ir išorės dizainas sužavėjo nepriklausomą šių metų Red Dot dizaino apdovanojimų vertinimo komisiją. 48 vertinimo ekspertai iš 23 šalių nusprendė, kad MAN spalvų ir medžiagų dizaino specialistų pristatyti Lion S modeliai pranoko daugybę „Komercinių transporto priemonių“ kategorijoje pristatytų konkurentų bei skyrė šiems ypatingiems modeliams geidžiamą Red Dot  apdovanojimą.

Vaizdo įrašus apie Individual Lion S modelius galite peržiūrėti:

Apie Red Dot  dizaino apdovanojimus:
Siekiant profesionaliai įvertinti įvairius dizaino aspektus, Red Dot dizaino apdovanojimai suskaidyti į tris apdovanojimų kategorijas: Red Dot apdovanojimą už produkto dizainą, Red Dot apdovanojimą už prekės ženklo ir komunikacijos dizainą ir Red Dot  apdovanojimą už dizaino koncepciją. Red Dot apdovanojimai yra vienas daugiausiai dalyvių sutraukiančių dizaino srities konkursų pasaulyje, sulaukiantis per 20 000 pareiškėjų. Pirmą kartą vertinimo komisija susibūrė 1955-aisiais, siekdama įvertinti geriausius to laikmečio dizainus. 1990-aisiais Red Dot generalinis direktorius profesorius dr. Peteris Zekas (Peter Zec) sukūrė apdovanojimų pavadinimą ir prekės ženklą. Nuo tol geidžiamas „Red Dot“ apdovanojimas tapo tarptautiniu mastu pripažintu tobulo dizaino rodikliu. Šį apdovanojimą pelnę gaminiai pristatomi metraščiuose, muziejuose ir internete.
Išsamesnės informacijos ieškokite: www.red-dot.de